Prelegenci

Z nimi warto porozmawiać!

Rafał Tomkowicz
Redaktor Naczelny Loan Magazine oraz banking-magazine.pl. Związany z polskim rynkiem finansowym od 14 lat. Przewodniczący rady nadzorczej spółki Inwestycje.pl SA oraz partner zarządzający w agencji marketingu internetowego Finpress. Pomysłodawca i współtwórca spółki Sfera Finansów. Pełnił funkcje menedżerskie i doradcze w kilku dużych instytucjach finansowych. Współautor jednej z pierwszych internetowych porównywarek finansowych. W 2012 roku z sukcesem zawiązał spółkę akcyjną w ramach pozyskania środków pieniężnych z funduszu inwestycyjnego AER Finance dla stworzonego przez siebie projektu „wirtualny doradca finansowy”, w której pełni funkcję prezesa zarządu.

Michał Pawlik
Współzałożyciel i Prezes Zarządu SMEO SA – FinTech-owej spółki faktoringowej dedykowanej sektorowi mikroprzedsiębiorstw. Lider i wizjoner biznesu, od ponad 10 lat związany z branżą finansową. Doświadczenie menedżerskie zdobywał w wiodących instytucjach finansowych w Polsce i w USA. Współtwórca Idea Money SA - największego faktora na rynku MŚP oraz pomysłodawca eFaktoring.pl - pierwszego w Polsce faktoringu online. Ekspert i entuzjasta nowych technologii w finansach. Mentor aktywnie zaangażowany w rozwój polskiej branży FinTech i wspieranie startupów.

Piotr Przedlacki
Założyciel oraz Prezes Zarządu Fines SA - czołowego pośrednika kredytowego na rynku polskim w kanale agencyjnym - działającego na rynku od 2005 roku. Jako jeden z pierwszych w kraju stworzył ogólnopolską sieć biur kredytowych w oparciu o wszechstronną platformę informatyczną. Od 17 lat związany z branżą finansową, od 13 lat z powodzeniem zarządza spółką Fines. Absolwent Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz studiów MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Managerów.

Sławomir Podolski
Od ponad dwunastu lat w branży IT. Odpowiedzialny za realizację wielu projektów związanych z branżą finansową zarówno w Polsce, jak i zagranicą. W swojej pracy pomaga klientom łączyć świat technologii oraz biznesu. Jako jeden z nielicznych miał okazję budować od podstaw Dział Rozwoju dla jednego z nowopowstałych banków na rynku brytyjskim. Dzięki temu świetnie rozumie branżę finansową, zarówno z perspektywy najnowszych trendów, jak i potrzeb klientów. Wielki fan najnowszych rozwiązań technologicznych oraz sprawnej realizacji projektów - od fazy koncepcyjnej, poprzez realizację, wdrożenie oraz utrzymanie.

Paweł Franczyk
15 lat w branży finansowej, w szczególności w obszarze Consumer Finance. Od ponad 5 lat związany z Alior Bankiem, odpowiedzialny m.in. za digitalizację procesów sprzedaży czy współpracę z kluczowymi kontrahentami ratalnymi, obecnie na stanowisku Dyrektora ds. innowacji i sprzedaży online (Consumer Finance). Wcześniej pracował m.in. w Żagiel SA, Euro Bank SA czy GE Money/Capital Banku nad wdrożeniami i rozwojem produktów bankowych oraz jako Project Manager. Z sukcesami wdrażał linie produktowe, procesy i systemy informatyczne. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie specjalizacja Innowacje i Przedsiębiorczość.

Michał Konopka
manager z wieloletnim doświadczeniem na międzynarodowym rynku finansowym. Odpowiedzialny za ryzyko, rozwój produktów jak i rozwój firm. Uczestniczył w zarządzaniu spółkami  w krajach skandynawskich, Hiszpanii oraz Polsce. Obecnie prezes SirAnalyst – spółki specjalizującej się w zarządzaniu ryzykiem kredytowym, optymalizacji strategii biznesowych oraz automatyzacji procesów.

Krzysztof Raczyński, COO & Co-Founder Digital Fingerprints

Współzałożyciel i dyrektor operacyjny Digital Fingerprints, dostawcy systemu bezpieczeństwa opartego o biometrię behawioralną. Digital Fingerprints w niewidoczny sposób chroni klientów instytucji finansowych i wykrywa przejęcia kont oraz fraudy zanim dojdzie do utraty środków. Krzysztof posiada ponad 10 letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami i projektami związanymi z bezpieczeństwem oraz IT w Polsce, a także w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentem Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Jacek Wiśniewski

Radca prawny i doradca podatkowy, partner zarządzający kancelarii #WIŚNIEWSKI.legal. Posiada 19 lat doświadczenia zawodowego zdobytego w międzynarodowych kancelariach prawnych. Sektorowi FinTech i firmom pożyczkowym świadczy kompleksowe doradztwo prawne i regulacyjne, w tym w przedmiocie kredytu konsumenckiego, usług płatniczych (PSD2), prawa finansowego i ubezpieczeniowego, innowacji technologicznych, oraz w transakcjach (fuzje i przejęcia, inwestycje PE/VC). Reprezentuje klientów w postępowaniach przed KNF, UOKiK i Rzecznikiem Finansowym.

Uczestnik prac Zespołu roboczego  ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech) przy KNF. W latach 2016-2018 członek Rady Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Współtwórca Kongresu Sektora FinTech oraz organizator spotkań #TechVoice poświęconych sektorowi technologicznemu i FinTech. W latach 2016-2018 członek kapituły przyznającej nagrody Loan Magazine Awards (LMA), od 2018 r. członek Rady Ekspertów LMA.

Maciej Dąbrowski 

Dyrektor Departamentu Strategii i Innowacji w Santander Consumer Banku. Posiada międzynarodowe doświadczenie bankowe wyniesione z grupy Citi oraz PwC gdzie odpowiadał za doradztwo dla sektora finansowego w rejonie CEE oraz mentoring dla fintechów. Z branżą nowych technologii i startupów związany od kilkunastu lat, gdzie jako niezależny doradca pomagał podmiotom w procesach pozyskiwania kapitału. Maciej jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Kyungpook National University w Korei Południowej.

 

Marta Dałkiewicz

Dyrektor Departamentu Usług Cyfrowych i Aplikacji Mobilnych w Getin Noble Banku. Od 13 lat związana z branżą finansową w obszarach marketingu i digital. Początkowo zajmowała się wprowadzeniem konceptu i marki Tax Care (pierwszego ogólnopolskiego biura obsługi księgowej w Polsce), a następnie współtworzyła innowacyjny projekt skierowany do nowego segmentu młodych Klientów. Obecnie odpowiada za rozwój bankowości internetowej i aplikacji mobilnej oraz projektowanie cyfrowego doświadczenia klienta w kanałach cyfrowych.

Damian Ziąber
Od ponad 15 lat zajmuje się komunikacją w biznesie. W tym czasie z sukcesami kierował komunikacją uznanych marek, odpowiadając za ich PR. Pracował m.in. dla Philip Morris Polska, Ambra SA i Link4. Ponad 6 lat pracował dla Sygma Banku, odpowiadając za komunikację zewnętrzną i wewnętrzną oraz pełniąc rolę rzecznika prasowego i rzecznika klientów. Od 2014 r. prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie Public Relations. Studiował na Wydziale Zarządzania oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji i Uniwersytecie Quadriga w Berlinie.

 

dr Barbara Mróz-Gorgoń
Ekspert w dziedzinie budowania strategii marki, brandingu i personal branding. Adiunkt w Instytucie Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (od 2012 roku). Autorka ponad 50 publikacji naukowych z zakresu zarządzania i marketingu, a w szczególności dotyczących strategii marki, brandingu oraz współczesnych trendów w zarządzaniu i marketingu strategicznym. Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, na którym ukończyła studia podyplomowe: Dziennikarstwo i Public Relations. Lektor międzynarodowej globalnej formuły Summer School. Od 2008 roku jest również praktykiem biznesu.

Maciej Szczechura
Chief Marketing Officer z dużym doświadczeniem COO. Współtwórca sukcesu biznesowego Eurobanku oraz transformacji Getin Noble Banku z banku sprzedażowego w relacyjny. Członek zarządów tych banków w latach 2006 - 2018. Zarządzał m.in. pionami marketingu, operacji i sprzedaży. Marketer Roku (2005), Człowiek Roku Marketingu i Sprzedaży (2013), zdobywca 6 nagród Effie za najefektywniejsze kampanie marketingowe oraz Złotego Lwa za Innowację przyznanego na Festiwalu w Cannes (2013). 

 

Bartosz Pundyk
Dyrektor Sprzedaży w CRIF - wiodącego dostawcy informacji kredytowej w Europie oraz jednego z kluczowych podmiotów w skali światowej. Absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Od kilku lat bezpośrednio powiązany z biurami informacji gospodarczej. W CRIF jest odpowiedzialny za wprowadzenie na polski rynek produktów związanych z zarządzaniem ryzykiem, rozwiązań antyfraudowych, systemów branżowej wymiany danych oraz automatyzacją i optymalizacją procesów podejmowania decyzji dostosowanych bezpośrednio do polskich uwarunkowań prawnych.

Krzysztof Nawelski
Dyrektor ds. Innowacji w Santander Consumer Banku. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w obszarze innowacji zdobywane w międzynarodowych korporacjach. W Santander Consumer Banku odpowiada za wdrażanie kultury innowacji, współpracę ze startupami i fintechami, rozwój pracowników w zwinnych metodach projektowania usług i produktów finansowych. Ma na koncie wiele zrealizowanych projektów w zakresie Design Thinking, Service Design, Lean Startup oraz Business Model Innovation. Jest absolwentem: Executive MBA Polish Open University i Oxford Brooks University, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zarządzania Personelem w WSB.

Wojciech Kazimierski
Twórca i współwłaściciel LeaseLink – jedynego na rynku polskim oraz jednego z najnowocześniejszych na świecie fintechu w branży leasingowej. Usługi LeaseLink oferowane są jako metoda płatności w sklepach stacjonarnych oraz internetowych w modelu omnichannel. Kazimierski jest doświadczonym managerem oraz specjalistą kreującym, budującym i rozwijającym modele dystrybucji oraz strategie sprzedaży. Przez blisko 15 lat był managerem sprzedaży w Raiffeisen Leasing. Nakreślił wiele trendów obecnie stosowanych i z powodzeniem wykorzystywanych w całej branży leasingowej.

Marcin Czugan, Wiceprezes Zarządu, Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego (Prawo i Ekonomia), Uniwersytetu Gdańskiego (Podyplomowe Studia Prawa Nowych Technologii i Prawa Własności Intelektualnej) oraz Politechniki Gdańskiej (International MBA in Strategy, Programme and Project Management). Od 2014 Dyrektor Departamentu Prawno–Legislacyjnego KPF, od sierpnia 2016 – Wiceprezes Zarządu. Od 2012 radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku, od października 2016 członek Rady (Zarządu) Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Od stycznia 2015 do stycznia 2017 Przewodniczący Komitetu Prawno–Politycznego EUROFINAS (the European Federation of Finance House Associations) w Brukseli. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów MBA Politechniki Gdańskiej.

Maciej Szczechura 

CMO z dużym doświadczeniem COO. Współtwórca sukcesu biznesowego Eurobanku oraz transformacji Getin Noble Banku z banku sprzedażowego w relacyjny. Członek zarządów tych banków w latach 2006 - 2018. Zarządzał m.in. pionami marketingu, operacji i sprzedaży. Marketer Roku (2005), Człowiek Roku Marketingu i Sprzedaży (2013), zdobywca 6 nagród Effie za najefektywniejsze kampanie marketingowe oraz Złotego Lwa za Innowację przyznanego na Festiwalu w Cannes (2013).

Katarzyna Marchocka

Psycholog i IT Girl z zacięciem marketingowo-sprzedażowym.
Od 13 lat związana z branżą ICT, w której zjadła zęby na kreacji i zakasywała rękawy przy realizacjach kampanii digitalowych m.in. dla PLAY, Nordea, BRE Bank czy Legrand. Aktualnie Head of Growth w AVRA, wrocławskiej firmie IT, która przekłada wizje biznesu na dedykowane systemy informatyczne. Promotorka kobiet w IT; Założycielka Geek Girls Carrtos Wrocław, nominowana w Konkursie Kobieta w Nowych Technologiach 2017, Mentor na Uniwersytecie Ekonomicznym, wyróżniona w raporcie Strong Woman in IT 2019.
Po godzinach rajdowa Mama.

Krzysztof Przybysz

Ukończył studia na kierunku Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Przez 11 lat był związany z grupą kapitałową Ferratum. Do jego głównych obowiązków należało uruchomienie, rozwój i prowadzenie działalności Ferratum w Polsce. Specjalizuje się we wdrażaniu modeli biznesowych dla usług fintechowych, finansowych i e-commerce. Posiada doświadczenie w długoterminowym zarządzaniu przedsiębiorstwem w stale zmieniającym się otoczeniu prawnym oraz biznesowym. 

Od maja 2019 r. rozpoczął współpracę z LOANDO Group, gdzie objął stanowisko CEO i przejął obowiązki związane z rozwojem Grupy zarówno w kraju, jak i za granicą, skupiając się m.in. na wdrożeniu nowych modeli biznesowych oraz ekspansji zagranicznej.

Pasjonuje się tworzeniem nowych rozwiązań dla modeli biznesowych i rozwoju talentów. Jest doświadczony w długoterminowym zarządzaniu biznesem w ciągle zmieniającym się środowisku prawnym i rynkowym.