Prelegenci

Z nimi warto porozmawiać!

Rafał Tomkowicz, Redaktor Naczelny Loan Magazine, związany z polskim rynkiem finansowym od 14 lat. Jako specjalista w zakresie wiedzy o finansach osobistych. Pełniłem funkcje menedżerskie i doradcze w kilku dużych instytucjach finansowych. Jestem autorem wielu publikacji poświęconych bankowości detalicznej. Współautorem jednej z pierwszych internetowych porównywarek finansowych. Redaktor naczelny internetowego nośnika informacji z obszaru wiedzy o bankowości www.banking-magazine.pl. Redaktor prowadzący pierwszego serwisu internetowego w całości poświęconego rynkowi pożyczek pozabankowych www.loan-magazine.pl, będącego wydawcą certyfikatu Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy. Pomysłodawca i współtwórca spółki Sfera Finansów.                                                           
W 2012 roku z sukcesem zawiązał spółkę akcyjną w ramach pozyskania środków pieniężnych z funduszu inwestycyjnego AER Finance dla stworzonego przez siebie projektu „wirtualny doradca finansowy”. Pełni w spółce funkcję prezesa zarządu. Przewodniczący rady nadzorczej spółki Inwestycje.pl SA, notowanej na rynku akcji GPW, oraz partner zarządzający w agencji marketingu internetowego Finpress.

Jan Szajda, Prezes Zarządu, IDENTT sp. z o.o.
zajmującej się dostarczaniem usług oraz produktów pozwalających na weryfikację tożsamości i oryginalności dokumentów. Firma prowadzi innowacyjne działania w obszarze analizy obrazu w tym rozpoznawanie twarzy, badań nad biometrią oraz implementacją zaawansowanych metod kryptograficznych.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej wydziału Podstawowych Problemów Techniki specjalność Computer Security, stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureat konkursów krajowych oraz międzynarodowych „Telecom Seeds for the Future”, "European BEST Engineering Competition".

Łukasz Piechowiak. Ekonomista. Redaktor naczelny Promeritum i Fintek.pl. W latach 2013-2016 główny ekonomista Bankier.pl, od 2014 roku prezes Fundacji Krakowskie Przedmieście. W Związku Firm Pożyczkowych odpowiedzialny za dział analiz.

Szymon Odolanowski. Od lat związany ze środowiskiem sprzedażowym. Doświadczenie zdobywał pracując m.in. na targach międzynarodowych w Paryżu i Walencji oraz sprzedając usługi kulturalne, czy programy lojalnościowe dla galerii handlowych. Absolwent Zarządzania Kulturą i Mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prywatnie entuzjasta nowych technologii oraz łasuch uwielbiający tradycyjną kuchnię słowiańską.

Janusz Pytlak. Od 9 lat zajmuje stanowisko Wiceprezesa Zarządu  Tide Software - największego podmiotu na polskim rynku dostarczającego zintegrowaną (SMS, email, ContactCenter) ofertę komunikacyjną. Klienci spółki wysyłają ponad 100 mln komunikatów miesięcznie. Zarządza działem sprzedaży, a jego głównym obszarem zainteresowania jest poprawa efektywności działań klientów z różnych branż. Wcześniej jako Wiceprezes Zarządu SUPREMIS, pierwszego Złotego Partnera firmy SAP, odpowiadał za sprzedaż systemów ERP i CRM. Brał udział w wielu projektach jako doradca, project manager.

Tomasz Wilusz. Przedsiębiorca, projektant i poszukiwacz przygód. Stara się wdrażać każdy pomysł w rzeczywistość. Wkrótce planuje odbyć rowerową podróż wokół Polski.
Na co dzień pracuje jako Dyrektor Kreatywny w Studiu projektów i animacji graficznych LITCHI.


Markus Marcinkiewicz. Wizjoner, menedżer, przedsiębiorca oddany pasji i skupiony na sektorze windykacji segmentu kredytów i pożyczek konsumenckich, oraz na obszarze zarządzania wierzytelnościami dla funduszy i firm windykacyjnych. Z wykształcenia dziennikarz, zawodowo menedżer windykacji z praktycznym doświadczeniem od 2003 roku. Pracował na stanowiskach menedżerskich w największych wrocławskich, komercyjnych bankach, a także tworzył, restrukturyzował i optymalizował call centra w wiodących firmach windykacyjnych. Jako dziennikarz i publicysta pracował dla największych koncernów wydawniczych w Polsce i prowadził specjalistyczne portale internetowe. Jest ekspertem i trenerem technik motywacji, windykacji, perswazji,
                                                             wywierania wpływu, psychologii i manipulacji. Prelegent, wykładowca, a także filantrop. Ekspert Forbes.pl i bloger NaTemat. W czerwcu 2014 wydany został pierwszy tom jego debiutanckiej książki o windykacji wg. modelu Marcinkiewicza pt. Zawodowy Windykator. Prywatnie jest pasjonatem gier, muzyki elektronicznej i Gwiezdnych Wojen. Zarządza trzema spółkami zarządzającymi wierzytelnościami: VEX Corp, VEX oraz Sardaukar Harvest.

Bartosz Pundyk, Dyrektor Sprzedaży w CRIF. Absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Od kilku lat bezpośrednio powiązany z biurami informacji gospodarczej. Dyrektor Sprzedaży w CRIF – wiodącego dostawcy informacji kredytowej w Europie oraz jednego z kluczowych podmiotów w skali światowej.  Odpowiedzialny za wprowadzenie na polski rynek produktów związanych z zarządzaniem ryzykiem, rozwiązań antyfraudowych, systemów branżowej wymiany danych oraz automatyzacją i optymalizacją procesów podejmowania decyzji dostosowanych bezpośrednio do polskich uwarunkowań prawnych.

Michał Konopka. Manager z wieloletnim doświadczeniem na międzynarodowym rynku finansowym. Odpowiedzialny za ryzyko, rozwój produktów jak i rozwój firm. Uczestniczył w zarządzaniu spółkami w krajach skandynawskich, Hiszpanii oraz w Polsce. Obecnie prezes SirAnalyst – spółki specjalizującej się w zarządzaniu ryzykiem kredytowym, optymalizacji strategii biznesowych oraz automatyzacji procesów kredytowych.

Marta Klimczak. Pomagam Klientom w rozwiązywaniu wyzwań, które stawia przed nimi codzienna obsługa FreshMaila. Dążę do tego aby korzystanie z naszego systemu było dla naszych Klientów łatwe i szybkie. Szkolę przyszłych i nowych klientów – dlatego tu jestem 🙂

Joanna Michalska-Reich. Od przeszło 10 lat zajmuje się opracowywaniem strategii rozwoju systemów informatycznych dla firm oraz prowadzeniem działań e-marketingowych. Karierę zawodową rozpoczęła w firmie Comarch, odpowiadając za rozwój i promocję systemów ERP. Od 2008 roku jest związana z rynkiem usług telekomunikacyjnych wspierających działania marketingowe i komunikację z klientami firm z różnych branż.

Paulina Horabik, Dyrektor Zarządzający w firmie Monument Fund S.A., Prezes Zarządu w Fundacji Edukacji w Finansach.
Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W wieku 18 lat z sukcesem wprowadziła pierwszy produkt do sieci handlowej. Współtwórca dwóch nowoczesnych produktów finansowych z sektora pożyczek pozabankowych – Hipożyczka i Monument Fund.
Podczas pracy w firmie Hipożyczka Sp. z o.o., realnie wpłynęła na stworzenie i rozwój efektywnej wewnętrznej struktury sprzedażowej i wprowadzenie rozbudowanej sieci sprzedaży zewnętrznej. Obecnie wdraża swoje praktyki do zarządzania firmą Monument Fund S.A. Produkt oferowany przez
                                                              firmę szybko został zauważony i doceniony w świecie finansów – otrzymał m.in. nagrodę „Biznesowy Produkt Roku” w plebiscycie Loan Magazine Awards 2016.
Paulina Horabik nieustannie podnosi swoje kompetencje zawodowe rozwija się w obszarze sprzedaży, zarządzania i przywództwa oraz psychologii. Regularnie bierze udział w branżowych szkoleniach, spotkaniach z wybitnymi trenerami i ludźmi biznesu, a także prestiżowych konferencjach specjalistycznych.