Prelegenci

Z nimi warto porozmawiać!

Rafał Tomkowicz, Redaktor Naczelny Loan Magazine, związany z polskim rynkiem finansowym od 14 lat. Jako specjalista w zakresie wiedzy o finansach osobistych. Pełniłem funkcje menedżerskie i doradcze w kilku dużych instytucjach finansowych. Jestem autorem wielu publikacji poświęconych bankowości detalicznej. Współautorem jednej z pierwszych internetowych porównywarek finansowych. Redaktor naczelny internetowego nośnika informacji z obszaru wiedzy o bankowości www.banking-magazine.pl. Redaktor prowadzący pierwszego serwisu internetowego w całości poświęconego rynkowi pożyczek pozabankowych www.loan-magazine.pl, będącego wydawcą certyfikatu Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy. Pomysłodawca i współtwórca spółki Sfera Finansów.                                                           
W 2012 roku z sukcesem zawiązał spółkę akcyjną w ramach pozyskania środków pieniężnych z funduszu inwestycyjnego AER Finance dla stworzonego przez siebie projektu „wirtualny doradca finansowy”. Pełni w spółce funkcję prezesa zarządu. Przewodniczący rady nadzorczej spółki Inwestycje.pl SA, notowanej na rynku akcji GPW, oraz partner zarządzający w agencji marketingu internetowego Finpress.

Jan Szajda, Prezes Zarządu, IDENTT sp. z o.o.
zajmującej się dostarczaniem usług oraz produktów pozwalających na weryfikację tożsamości i oryginalności dokumentów. Firma prowadzi innowacyjne działania w obszarze analizy obrazu w tym rozpoznawanie twarzy, badań nad biometrią oraz implementacją zaawansowanych metod kryptograficznych.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej wydziału Podstawowych Problemów Techniki specjalność Computer Security, stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureat konkursów krajowych oraz międzynarodowych „Telecom Seeds for the Future”, "European BEST Engineering Competition".

Łukasz Piechowiak. Ekonomista. Redaktor naczelny Promeritum i Fintek.pl. W latach 2013-2016 główny ekonomista Bankier.pl, od 2014 roku prezes Fundacji Krakowskie Przedmieście. W Związku Firm Pożyczkowych odpowiedzialny za dział analiz.

Bartosz Pundyk, Dyrektor Sprzedaży w CRIF. Absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Od kilku lat bezpośrednio powiązany z biurami informacji gospodarczej. Dyrektor Sprzedaży w CRIF – wiodącego dostawcy informacji kredytowej w Europie oraz jednego z kluczowych podmiotów w skali światowej.  Odpowiedzialny za wprowadzenie na polski rynek produktów związanych z zarządzaniem ryzykiem, rozwiązań antyfraudowych, systemów branżowej wymiany danych oraz automatyzacją i optymalizacją procesów podejmowania decyzji dostosowanych bezpośrednio do polskich uwarunkowań prawnych.

Michał Konopka. Manager z wieloletnim doświadczeniem na międzynarodowym rynku finansowym. Odpowiedzialny za ryzyko, rozwój produktów jak i rozwój firm. Uczestniczył w zarządzaniu spółkami w krajach skandynawskich, Hiszpanii oraz w Polsce. Obecnie prezes SirAnalyst – spółki specjalizującej się w zarządzaniu ryzykiem kredytowym, optymalizacji strategii biznesowych oraz automatyzacji procesów kredytowych.

Paulina Horabik, Dyrektor Zarządzający w firmie Monument Fund S.A., Prezes Zarządu w Fundacji Edukacji w Finansach.
Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W wieku 18 lat z sukcesem wprowadziła pierwszy produkt do sieci handlowej. Współtwórca dwóch nowoczesnych produktów finansowych z sektora pożyczek pozabankowych – Hipożyczka i Monument Fund.
Podczas pracy w firmie Hipożyczka Sp. z o.o., realnie wpłynęła na stworzenie i rozwój efektywnej wewnętrznej struktury sprzedażowej i wprowadzenie rozbudowanej sieci sprzedaży zewnętrznej. Obecnie wdraża swoje praktyki do zarządzania firmą Monument Fund S.A. Produkt oferowany przez
                                                              firmę szybko został zauważony i doceniony w świecie finansów – otrzymał m.in. nagrodę „Biznesowy Produkt Roku” w plebiscycie Loan Magazine Awards 2016.
Paulina Horabik nieustannie podnosi swoje kompetencje zawodowe rozwija się w obszarze sprzedaży, zarządzania i przywództwa oraz psychologii. Regularnie bierze udział w branżowych szkoleniach, spotkaniach z wybitnymi trenerami i ludźmi biznesu, a także prestiżowych konferencjach specjalistycznych.