Prelegenci

Z nimi warto porozmawiać!

Rafał Tomkowicz, Redaktor Naczelny Loan Magazine, związany z polskim rynkiem finansowym od 14 lat. Jako specjalista w zakresie wiedzy o finansach osobistych. Pełniłem funkcje menedżerskie i doradcze w kilku dużych instytucjach finansowych. Jestem autorem wielu publikacji poświęconych bankowości detalicznej. Współautorem jednej z pierwszych internetowych porównywarek finansowych. Redaktor naczelny internetowego nośnika informacji z obszaru wiedzy o bankowości www.banking-magazine.pl. Redaktor prowadzący pierwszego serwisu internetowego w całości poświęconego rynkowi pożyczek pozabankowych www.loan-magazine.pl, będącego wydawcą certyfikatu Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy. Pomysłodawca i współtwórca spółki Sfera Finansów.                                                           
W 2012 roku z sukcesem zawiązał spółkę akcyjną w ramach pozyskania środków pieniężnych z funduszu inwestycyjnego AER Finance dla stworzonego przez siebie projektu „wirtualny doradca finansowy”. Pełni w spółce funkcję prezesa zarządu. Przewodniczący rady nadzorczej spółki Inwestycje.pl SA, notowanej na rynku akcji GPW, oraz partner zarządzający w agencji marketingu internetowego Finpress.

Jan Szajda, Prezes Zarządu, IDENTT sp. z o.o.
zajmującej się dostarczaniem usług oraz produktów pozwalających na weryfikację tożsamości i oryginalności dokumentów. Firma prowadzi innowacyjne działania w obszarze analizy obrazu w tym rozpoznawanie twarzy, badań nad biometrią oraz implementacją zaawansowanych metod kryptograficznych.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej wydziału Podstawowych Problemów Techniki specjalność Computer Security, stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureat konkursów krajowych oraz międzynarodowych „Telecom Seeds for the Future”, "European BEST Engineering Competition".

Michał Pawlik  współzałożyciel i Prezes Zarządu SMEO S.A. – FinTech-owej spółki faktoringowej dedykowanej sektorowi mikroprzedsiębiorstw. Lider i wizjoner biznesu, od ponad 10 lat związany z branżą finansową. Doświadczenie menedżerskie zdobywał w wiodących instytucjach finansowych w Polsce i w USA. Współtwórca Idea Money SA - największego faktora na rynku MŚP oraz pomysłodawca eFaktoring.pl - pierwszego w Polsce faktoringu online. Ekspert i entuzjasta nowych technologii w finansach. Mentor aktywnie zaangażowany w rozwój polskiej branży FinTech i wspieranie startupów.

Artur Więckowski - Prezes Zarządu Comparison Sp. z o.o. - jednego z wiodących wydawców finansowych w polskim internecie. Absolwent SGH i University of Minnesota. Od końca XX w. związany z rozwojem nowoczesnych usług finansowych, w dynamicznie rozwijających się spółkach, w Polsce i na rynkach zagranicznych. Zdobywca nagród branżowych takich jak Effie, Złoty Spinacz, SABRE, SuperBrand i in.

Cezary Świerszcz - Prezes Zarządu BACCA. Menedżer i innowator z kilkunastoletnim doświadczeniem w sektorze ubezpieczeniowym i finansowym. Stworzył rynek finansowania ubezpieczeń w Polsce. Przed założeniem Bacca, jako konsultant doradzał największym instytucjom finansowym w Polsce i Europie Środkowej.

„Paweł Franczyk – 15 lat w branży finansowej, w szczególności w obszarze Consumer Finance.  Od ponad 5 lat związany z Alior Bankiem, odpowiedzialny m.in. za digitalizację procesów sprzedaży czy współpracę z kluczowymi kontrahentami ratalnymi, obecnie na stanowisku Dyrektora ds. innowacji i sprzedaży online (Consumer Finance). Wcześniej pracował m.in. w Żagiel S.A., Euro Bank S.A. czy GE Money/Capital Banku nad wdrożeniami i rozwojem produktów bankowych oraz jako project manager. Z sukcesami wdrażał linie produktowe, procesy i systemy informatyczne. Zafascynowany nowymi technologiami, zdeterminowany na ich szerokim stosowaniu w świecie finansowym. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie specjalizacja Innowacje i Przedsiębiorczość. Prywatnie pasjonat motocykli, militariów, snowboardu, Azji i Ameryki Południowej.”

 

Damian Ziąber - 0d ponad 15 lat zajmuje się komunikacją w biznesie. W tym czasie z sukcesami kierował komunikacją uznanych marek, odpowiadając za ich PR. Pracował m.in. dla Philip Morris Polska, Ambra SA i Link4. Ponad 6 lat pracował dla Sygma Banku, odpowiadając za komunikację zewnętrzną i wewnętrzną fuzji Sygma Banku i Cetelem Banku oraz łącząc rolę rzecznika prasowego i zarządzającego komunikacją zewnętrzną z rolą rzecznika klientów (jedna z pierwszych tego typu instytucji w polskim sektorze bankowym). Od 2014 r. prowadzi własną działalność gospodarczą, będąc odpowiedzialnym za PR kilku wybranych podmiotów z nie konkurujących ze sobą branż (do tej pory były to finanse, hotelarstwo, opieka nad seniorami, IT). Studiował na Wydziale Zarządzania oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji i Uniwersytecie Quadriga w Berlinie. Występował jako prelegent i panelista na wielu branżowych konferencjach, poświęconych szeroko pojętej komunikacji w biznesie.

 

Bartosz Pundyk, Dyrektor Sprzedaży w CRIF. Absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Od kilku lat bezpośrednio powiązany z biurami informacji gospodarczej. Dyrektor Sprzedaży w CRIF – wiodącego dostawcy informacji kredytowej w Europie oraz jednego z kluczowych podmiotów w skali światowej.  Odpowiedzialny za wprowadzenie na polski rynek produktów związanych z zarządzaniem ryzykiem, rozwiązań antyfraudowych, systemów branżowej wymiany danych oraz automatyzacją i optymalizacją procesów podejmowania decyzji dostosowanych bezpośrednio do polskich uwarunkowań prawnych.

Krzysztof Nawelski jest praktykiem w obszarze innowacji legitymującym się 20 letnim doświadczeniem zawodowym w międzynarodowych korporacjach. W latach 1998 - 2006 pracował dla międzynarodowych firm produkcyjnych oraz sektora usług. W chwili obecnej na stanowisku Dyrektora ds. Innowacji w Santander Consumer Banku odpowiada za wdrażanie kultury innowacji, współpracę ze startupami i fintechami, rozwój pracowników w zwinnych metodach projektowania usług i produktów finansowych. Ma na koncie wiele zrealizowanych projektów w zakresie Design Thinking, Service Design, Lean Startup oraz Business Model Innovation.
Jest absolwentem: Executive MBA Polish Open University i Oxford Brooks University; Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zarządzania Personelem w WSB.

Piotr Przedlacki - Założyciel oraz Prezes Zarządu Fines SA - czołowego pośrednika
kredytowego na rynku polskim w kanale agencyjnym - działającego na rynku
od 2005 roku. Jako jeden z pierwszych w kraju stworzył ogólnopolską sieć
biur kredytowych w oparciu o wszechstronną platformę informatyczną. Od
17 lat związany z branżą finansową, od 13 lat z powodzeniem zarządza
spółką Fines. Absolwent Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki
Gdańskiej oraz studiów MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Managerów.

Wojciech Kazimierski – twórca i współwłaściciel LeaseLink – jedynego na rynku polskim oraz jednego z najnowocześniejszych na świecie fintechu w branży leasingowej. Usługi LeaseLink oferowane są jako metoda płatności w sklepach stacjonarnych oraz internetowych w modelu omnichannel. Kazimierski jest doświadczonym managerem oraz specjalistą kreującym, budującym i rozwijającym modele dystrybucji oraz strategie sprzedaży. Przez blisko 15 lat był managerem sprzedaży w Raiffeisen Leasing. Wówczas odpowiadał za rozwój oddziałów oraz makroregionu, a w ostatnim okresie za zarządzanie siecią sprzedaży, produktami i marketingiem. Stworzył także strategię oraz wprowadził na rynek i rozwijał spółki Raiffeisen Insurance, gdzie w zakresie dodatkowych produktów ubezpieczeniowych wdrożył wraz z zespołem innowacyjne i niezwykle efektywne modele dystrybucji oparte na cross sellingu. W LeaseLink odpowiada za poszukiwanie oraz kreowanie niestandardowych kanałów sprzedaży, pozyskiwanie kluczowych partnerów biznesowych i wytyczanie kierunków dalszej ekspansji. Ponadto jest odpowiedzialny za wdrażanie procesów operacyjnych oraz nieustanną ich efektywizację pod kątem doświadczenia klienta. Dzięki czemu LeaseLink wyróżnia się na rynku wyjątkową dostępnością usług, przejrzystością, a jego naczelną wartością jest użyteczność dla klienta na poziomie pay-by-link.

Kazimierski nakreślił wiele trendów obecnie stosowanych i z powodzeniem wykorzystywanych w całej branży leasingowej. Freak symbiozy automatyzacji procesów i wygody klienta, które nie tylko kreuje, ale efektywnie wdraża w swoim biznesie. 

Marcin Mikołajczak - rozpoczynał karierę zawodową w GE Capital Banku. Następnie pracował w GE Money Banku i Banku BPH, gdzie w departamencie produktowym odpowiadał za rozwój partnerskich kart kredytowych. W Banku BPH obejmował także stanowisko Key Accounta Managera odpowiedzialnego za współprace z  siecią sklepów Saturn.

Od 2011 r. Marcin Mikołajczak pracował w Raiffeisen Banku  na stanowisku Kierownika i Dyrektora Portfela Kart Płatniczych i Płatności Mobilnych. Odpowiadał za rozwój i dochodowość kart płatniczych oraz zarządzanie cyklem życia produktu. Prowadził we współpracy z VISA i MasterCard wiele projektów związanych ze zwiększaniem dochodowości oraz nowoczesnymi metodami płatności np. NFC oraz portfele elektronicznych.

Od 2016 r. dołączył do Alior Banku na stanowisko Dyrektora ds. Rozwoju Programów Partnerskich w Departamencie Consumer Finance. Od marca 2017 r. jest Członkiem Zarządu spółki NewCommerce Services właściciela marki Bancovo i odpowiada za Sprzedaż, Operacje i CRM.