Prelegenci

Z nimi warto porozmawiać!

Rafał Tomkowicz, Redaktor Naczelny Loan Magazine, związany z polskim rynkiem finansowym od 14 lat. Jako specjalista w zakresie wiedzy o finansach osobistych. Pełniłem funkcje menedżerskie i doradcze w kilku dużych instytucjach finansowych. Jestem autorem wielu publikacji poświęconych bankowości detalicznej. Współautorem jednej z pierwszych internetowych porównywarek finansowych. Redaktor naczelny internetowego nośnika informacji z obszaru wiedzy o bankowości www.banking-magazine.pl. Redaktor prowadzący pierwszego serwisu internetowego w całości poświęconego rynkowi pożyczek pozabankowych www.loan-magazine.pl, będącego wydawcą certyfikatu Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy. Pomysłodawca i współtwórca spółki Sfera Finansów.                                                           
W 2012 roku z sukcesem zawiązał spółkę akcyjną w ramach pozyskania środków pieniężnych z funduszu inwestycyjnego AER Finance dla stworzonego przez siebie projektu „wirtualny doradca finansowy”. Pełni w spółce funkcję prezesa zarządu. Przewodniczący rady nadzorczej spółki Inwestycje.pl SA, notowanej na rynku akcji GPW, oraz partner zarządzający w agencji marketingu internetowego Finpress.

Jan Szajda, Prezes Zarządu, IDENTT sp. z o.o.
zajmującej się dostarczaniem usług oraz produktów pozwalających na weryfikację tożsamości i oryginalności dokumentów. Firma prowadzi innowacyjne działania w obszarze analizy obrazu w tym rozpoznawanie twarzy, badań nad biometrią oraz implementacją zaawansowanych metod kryptograficznych.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej wydziału Podstawowych Problemów Techniki specjalność Computer Security, stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureat konkursów krajowych oraz międzynarodowych „Telecom Seeds for the Future”, "European BEST Engineering Competition".

Michał Pawlik  współzałożyciel i Prezes Zarządu SMEO S.A. – FinTech-owej spółki faktoringowej dedykowanej sektorowi mikroprzedsiębiorstw. Lider i wizjoner biznesu, od ponad 10 lat związany z branżą finansową. Doświadczenie menedżerskie zdobywał w wiodących instytucjach finansowych w Polsce i w USA. Współtwórca Idea Money SA - największego faktora na rynku MŚP oraz pomysłodawca eFaktoring.pl - pierwszego w Polsce faktoringu online. Ekspert i entuzjasta nowych technologii w finansach. Mentor aktywnie zaangażowany w rozwój polskiej branży FinTech i wspieranie startupów.

Paweł Komar z notowaną na giełdzie Open Finance SA związany od 2006 roku odpowiadając w tym czasie za różne obszary zarządcze i projektowe. Obecnie odpowiedzialny za departamenty sprzedaży w całej grupie Open Finance i Home Broker oraz spółkach zależnych. Na swoim koncie ma m.in. budowę i rozwój największej w Polsce mobilnej sieci pośrednictwa finansowego. W grupie kapitałowej stworzył i rozwinął modele  ogólnopolskich partnerskich i franczyzowych sieci sprzedaży .Od 2015 pełni też rolę Członka Zarządu Home Broker SA, odpowiadającego za obszar strategicznej współpracy z branżą deweloperską jak i  wszystkie modele dystrybucji zarówno skierowane do klienta detalicznego jak i marki premium jak Poland Sotheby’s. Jeden z autorów fintechowego projektu e-bazanieruchomości oraz szeregu rozwiązań w sektorze consumer finance. Zasiada w radach nadzorczych spółek z branży ubezpieczeń  i towarzystw funduszy inwestycyjnych.

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na wydziale Zarządzania i Finansów oraz Master of Business Administration, Executive Studies na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W wolnych chwilach przygotowuje się do kolejnych startów w triathlonowych zawodach cyklu IronMan. Zawodowo pasjonat nowych technologii, przedsiębiorczości ,zarządzania strategicznego i psychologii w biznesie.

Bartosz Pundyk, Dyrektor Sprzedaży w CRIF. Absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Od kilku lat bezpośrednio powiązany z biurami informacji gospodarczej. Dyrektor Sprzedaży w CRIF – wiodącego dostawcy informacji kredytowej w Europie oraz jednego z kluczowych podmiotów w skali światowej.  Odpowiedzialny za wprowadzenie na polski rynek produktów związanych z zarządzaniem ryzykiem, rozwiązań antyfraudowych, systemów branżowej wymiany danych oraz automatyzacją i optymalizacją procesów podejmowania decyzji dostosowanych bezpośrednio do polskich uwarunkowań prawnych.

Paulina Horabik, Dyrektor Zarządzający w firmie Monument Fund S.A., Prezes Zarządu w Fundacji Edukacji w Finansach.
Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W wieku 18 lat z sukcesem wprowadziła pierwszy produkt do sieci handlowej. Współtwórca dwóch nowoczesnych produktów finansowych z sektora pożyczek pozabankowych – Hipożyczka i Monument Fund.
Podczas pracy w firmie Hipożyczka Sp. z o.o., realnie wpłynęła na stworzenie i rozwój efektywnej wewnętrznej struktury sprzedażowej i wprowadzenie rozbudowanej sieci sprzedaży zewnętrznej. Obecnie wdraża swoje praktyki do zarządzania firmą Monument Fund S.A. Produkt oferowany przez
                                                              firmę szybko został zauważony i doceniony w świecie finansów – otrzymał m.in. nagrodę „Biznesowy Produkt Roku” w plebiscycie Loan Magazine Awards 2016.
Paulina Horabik nieustannie podnosi swoje kompetencje zawodowe rozwija się w obszarze sprzedaży, zarządzania i przywództwa oraz psychologii. Regularnie bierze udział w branżowych szkoleniach, spotkaniach z wybitnymi trenerami i ludźmi biznesu, a także prestiżowych konferencjach specjalistycznych.